Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zahradní slavnost

9. 1. 2010

 

 

 

 

V jednom ze svých příspěvků jsem hlásal, že nebudu jmenovat celým jménem umělce, které jsem znal a spolupracoval s nimi, abych nevypadal jako namyšlený pitomec. Pochopil jsem ale, že nejde psát jen počáteční písmena, což je ještě blbější.

O hercích, které budu jmenovat nenapíšu nic špatného, protože jejich špatné stránky vlastně ani neznám. Tak hluboko do jejich soukromí jsem zase nezíral. Takže, celá jména a slušně.

 

A teď něco málo z divadelní terminologie.

Možná neznáte výrazy, které se běžně mezi kulisáky používají např: cvekl, šteft, baletizol, roura,vrtík, šála, točna, fundus, portál atd. Kdyby to někoho zajímalo, rád to přeložím a začnu třeba portálem

 

Za portálem jsem se pravidelně setkával s Borisem Rösnerem, při inscenaci V. Havla „Zahradní slavnost“. On v ní hrál (tedy Boris Rösner) a já měl občas jako nábytkář službu. Oběma se nám nejvíc líbil třetí obraz, ve kterém hráli Táňa Medvecká a Broňa Poloczek. Sešli jsme se s Borisem za portálem, seděli vedle sebe na podlaze, a tleskali. Povznášející pocit.

Musím také jmenovat Ivana Řezáče, jehož výkon byl v té hře podle mě vůbec nejlepší. Když už jsme u Ivana a Zahradní slavnosti, musím na něj nabonzovat jednu pro něj nepříjemnou věc. Něco vody už uplynulo, zlobit se určitě nebude. Prošvihl totiž jedno tohle představení. Nestačil se včas vrátit do Prahy z Č.B. a nehrálo se. Druhý den za mnou přišel, zeptal se kolik mám v lednici piv (tu jsme k radosti všech zásobovali a provozovali s kolegy Karlem a Honzou) a všechna piva (asi 40) zaplatil pro kulisáky, protože scénu postavili. Slušný člověk.

Co zaplatil na ředitelství to nevím.

 

 

Tak zase příště. Budu dávat Dona Giovanniho.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář